Országos 7. helyezés a Bolyai Matematika Csapatversenyen

A megyei/körzeti fordulón a gimnáziumi 7-8. osztály eredményei:

2. helyezést ért el  (120 pont, mindössze 3 ponttal lemaradva az 1. helyezettől) a 7.A csapata:
Szegeczky Mónika
Kranczicki Réka
Nágl Johanna
Sövegjártó Zita
Felkészítő tanár: Süttőné Tóth Katalin

3. helyezést ért el a 8.B osztály csapata:
Kromerenczky Anna
Patkás Emma
Sarlós Sára
Triesz Alida

5. helyezért ért el a 8.B osztály csapata:
Koenig Julianna
Németh Viola
Szabó Edina
Vasaji Klára

6. helyezért ért el a 8.A osztály csapata:
Bagin Tímea
Vajna Karolina
Simon-Bege Krisztina
Vámos Kinga

Felkészítő tanár: Gallatz M. Klára

 

Az általános iskolai megyei/körzeti fordulón az indulók a dél-pesti régióba sorolt további két kerület (XX. és XXI.) diákjaival mérték össze tudásukat.
Az általános iskolát idén a 3-4-5-6. évfolyam képviselte.

 

Jelentős pontelőnnyel első helyezett lett az 5.a osztályos „Zongoristák+1” csapata. Győzelmükkel a 2019-ben megkezdett sikersorozatban immár harmadik évben hagyják maguk mögött a teljes mezőnyt. A kimagasló eredménnyel a teljes dél-pesti régiót képviselik az országos döntőben

  • A harmadik évfolyamból ebben a régióban 41 csapat indult. Iskolánk 3. b osztályos „Őrjöngő négyes” csapata nagyszerű eredménnyel hatodik lett, és ezzel a kiváló eredménnyel bekerült a díjazottak közé.

Az „Őrjöngő négyes” csapat tagjai: Barabás Boróka, Borúzs Katica, Di Marco Mario, Győriványi Péter.

Felkészítő tanár: Vígh Ildikó

  • A negyedik évfolyamból ebben a régióban 48 csapat indult. A szoros versenyben iskolánk 4.a osztályos „Észkerék” csapata második, valamint a „4.a Tudósai” csapata pedig ötödik lett. Ezen az évfolyamon a teljes IX. kerületből egyedül a Patrona diákjai jutottak be a legjobb hat csapat, a díjazottak közé, amely különösen is nagy eredmény.

Az „Észkerék” csapat tagjai: Seres Villő, Balogh Zsófia, Pirisi Ilona Anna, Tomori Laura

A „4.a Tudósai” csapat tagjai: Abrudbányai Vilmos, Borhi Barnabás Horváth Sarolta, Lakatos Levente,

Felkészítő tanár: Kálmán Lászlóné

Ugyancsak a negyedik évfolyamból a kiváló eredményükkel bejutottak a legjobb tíz közé az alábbi csapatok:

 „Alamuszi Abakuszok” 4.a – 8. hely; Bajkó Bence, Hadik-Barkóczy Zsófia, Hargitai Ábel, Lak Máté. Felkészítő tanár: Kálmán Lászlóné

„Merőlegesek 4.b” – 10. hely; Kovács Zoltán, Tószegi Boglárka, Urbán Noel. Felkészítő tanár: Iváncsics Anna

  • Az ötödik évfolyamból ebben a régióban 53 csapat indult. Jelentős pontelőnnyel az 5.a osztályos „Zongoristák+1” csapata első helyezett lett. Ezzel a 2019-ben megkezdett sikersorozatban immár harmadik évben hagyják maguk mögött a teljes mezőnyt. A kimagasló eredménnyel ők képviselik a IX. kerület mellett a teljes dél-pesti régiót az országos döntőben. Az 5. a osztályos „Logikusak” csapata hatodik lett, így ők is bekerültek a legjobbak, a díjazottak közé.

A „Zongoristák+1” csapat tagjai: Adamson Péter, Borúzs Kende, Jambor Veronika, Románszki Előd

A „Logikusak” csapat tagjai: Ajao Kinga, Sarkady Dóra, Sövegjártó Vilma, Vámos Tímea

Felkészítő tanár: Alföldi Ildikó

  • A hatodik évfolyamból ebben a régióban 47 csapat indult. Nagyon szoros versenyben a 6.a osztályos „Friends” csapata harmadik lett. Ezen az évfolyamon is a teljes IX. kerületből egyedül a Patrona diákjai jutottak be a legjobb hat csapat, a díjazottak közé, amely nagyszerű eredmény.

A „Friends” csapat tagjai: Kun Dorottya, Markovich Melinda, Nedbál Zsófia, Szabó Mónika

Felkészítő tanár: Alföldi Ildikó

Ugyancsak a hatodik évfolyamból a kiváló eredményükkel bejutottak a legjobb tíz közé az alábbi csapatok:

  • „Egysíkúak” 6. b – 7. hely; Horváth- Sulyok Mór, Illés Dániel,  Laszkács Lázár, Mosolygó Ádám
  • „Smiley Hungary” 6. b – 8. hely; Tóth Boglárka Sára, Meskó Lelle, Kongorácz Eszter, Szabó-Dukai Boglárka

Felkészítő tanár: Alföldi Ildikó

A kimagasló eredménynek mögött mindig nagyon komoly szaktanári felkészítés áll. A Bolyai Matematika Csapatverseny dél-pesti körzeti fordulójának tanári fődíját kollégánk, Alföldi Ildikó tanárnő kapta meg.

Szívből gratulálunk!

Köszönjük valamennyi induló csapatunknak a nagyszerű helytállást, a versenyen elért remek eredményeket, valamint tanáraink felkészítő munkáját.

 

 

 

2021. november 26.