Látogatás a Petőfi Irodalmi Múzeumban

Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából január 17-én komplex múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a 4.b osztályos tanulóink a Petőfi Irodalmi Múzeumban. 

A foglalkozáson János vitéz cselekménye után jártak. Jancsi és Iluska gyerekei 13 évesek, édesapjuk születésnapjára készülődtek. A gyerekek tervet eszeltek ki: az éj leple alatt kiszöknek Tündérországból, hogy végigjárják apjuk kalandozásának helyszíneit, mindegyik helyszínről egy-egy emléktárgyat szerezve. A drámajátékon alapuló kooperatív társasjátékban tanulóink a tündérgyerekeket megszemélyesítve kalandoztak a János vitéz világában. Az egyes helyszínekre érve közösen kellett eldönteniük, milyen taktikát válasszanak a tárgyak megszerzésére: vajon az ész, az empátia vagy épp az erő lesz célravezető? A játék során tanulóink jó döntéseket hoztak, megszerezték az emléktárgyakat. 

Gilicze Zoltán


 

2023. január 19.